Sündmused

Seminar: Hogan´i isiksusetestid personalivalikus & arenduses | Klientide kogemused

Mida uut (ja intrigeerivat) on Hogan´i hindamissüsteem toonud juhtide & ekspertide hindamisse & arendusse nii maailmas kui ka Eestis?

Hotell Palace Tallinn, Mühlbergi seminariruum 19. aprill 2023
Adera-Hogan-UUS

Tasuta hommikukohvi seminar

 

“HOGAN´i ISIKSUSETESTID PERSONALIVALIKUS & ARENDUSES: Mida uut (ja intrigeerivat) on Hogan´i hindamisüsteem toonud võtmetöötajate hindamisse & arendusse nii maailmas kui ka Eestis?”

 

Mõned põnevad teemad, mida puudutame:

 • Kuidas toetavad Hogan´i testid juhte personali valiku otsuste langetamisel?
  Tutvume Hogan´i isiksuse etalonprofiilidega olulisemates tööperedes (juhtimine, müük, eksperdid jne). Uurime, millist sisendit annavad testiraportid näiteks tööalaste referentside küsimiseks.
 • Mõned põnevad infokillud esimese 1000 Eesti juhi isiksuseprofiilidest!
  Kui sarnased/erinevad on Eesti tulemused võrreldes globaalse juhtide normgrupiga? NB! Paar intrigeerivat leidu….
 • Mis on isikuse tume pool (dark side) ning kuidas see on seotud juhi tulemuslikkuse, probleemidega tööl ja suhetes laiemalt?
  Milliseid tumeda poole omadusi mõõdab Hogan Development Survey (HDS)? Miks peaksid just juhid olema oma karakteri tumedatest külgedest teadlikud?
 • Millised on Eesti juhtide TOP3 ebaproduktiivset isiksuse tumeda poole omadust?
  Kui sarnased/erinevad oleme siin võrreldes näiteks Soome ja Rootsi juhtidega? Destruktiivne isiksus ja töökiusamine?
 • Kas juhi domineerivate motivatsiooniallikate & väärtustega võivad kaasneda ka teadvustamata riskid tema juhtimisstiilis?
 • Kuidas toetavad Hogan´i testiraportid juhi arengut?

 

Hogan´i tööriistade kasutamise kogemusest tulevad rääkima ka Schneider Electric Skandinaavia personalipartner Signe Saks ja Haridus- ja Noorteameti (HARNO) personalijuht Ülle Velt.

 

KORRALDAJA: Adera Executive Search  www.aderaexecutive.com, www.hoganassessments.com

 

LISAINFO: Üritus on tasuta, kuid osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine. Ühest organisatsioonist on oodatud kuni 2-3 osalejat. Külalisetele pakutakse kohvi & suupisteid.

 

SEMINARI AJAKAVA: Kogunemine alates 9.30. Ettekanded algavad 10.00. Orienteeruv lõpp 13.00.

 

KOHT: Hotell Palace Tallinn (Mühlbergi seminariruum), Vabaduse Väljak 3, Tallinn

 

KEDA OOTAME?

Seminar on mõeldud eelkõige personalijuhtidele, personalivaliku ja arendusega tegelevatele professionaalidele, tööalasest isiksusepsühholoogiast huvituvatele keskastme- ja tippjuhtidele, et tutvustada Hogan´i isiksuse hindamise tööriistu ja senist kasutuspaktikat Eestis.

 

HOGAN´I HINDAMISSÜSTEEM

Hogan Assessment Systems on juhtiv tööalase isiksuse hindamise standard maailmas, mille tööriistu kasutab üle 75% Fortune 500 nimekirja kuuluvatest ettevõtetest. Hogan´i isiksusetestidega on tänaseks tehtud töötavate täiskasvanutega üle 10 miljoni hindamise. Testid on tõlgitud 50 erinevasse keelde ning need on leidnud kasutamist 180 erinevas riigis üle maailma.

Viimastel dekaadidel on Hogan´i teste kasutatud sadades valiidsusuurimustes, kus on uuritud seoseid töösoorituse ja isiksuseomaduste vahel erinevatel ametikohtadel ja tööperedes. Hogan´i teste kasutatakse ka juhtimise ja tööalase isiksuse valdkonna teadusuurimustes.

 

HOGAN EESTIS

Eestis on Hogan´i tööalase isiksuse hindamise tööriistad Hogan Personality Inventory (tööalane isiksus tavaoludes – “bright side“), Hogan Development Survey (tööalane isiksus stressiolukorras – “dark side“) ja Motives, Values, Preferences Inventory (motivatsiooniallikad & väärtused – “inside“) olnud kasutusel aastast 2010.

Tutvustame teste ja nii hindamise kui ka arendamise raporteid. Teeme kokkuvõtteid ka senistest tähelepanekutest Eesti juhtide hindamistulemustest.

 

KAVA JA ESINEJAD

Kava võib muutuda.

I osa: Mida uut (ja intrigeerivat) on Hogan´i hindamissüsteem toonud võtmetöötajate hindamisse ja arendusse nii maailmas kui ka Eestis?

II osa: Milliseid Hogan´i hindamistööriistu on kasutatud juhtide & ekspertide valikul & arenduses Eestis? Põnevad ja intrigeerivad leiud Eesti juhtide isiksuseprofiilidest
Esineja: Alo Naelapea, Adera Executive Search OÜ juhtivkonsultant

Alo on ca 18 aastat tegelenud juhtide otsingu, hindamise ja karjäärinõustamisega Eestis ja Baltikumis.
Täna on ta konsultatsiooniettevõtte Adera Executive Search´I juhtivkonsultant ja partner.
Aastast 2010 on ta ka Hogan Assessment Systems´i sertifitseeritud konsultant ning viinud läbi tööalase isiksuse hindamisi nii juhtide valikul kui ka erinevate arenguprogrammide raames äri- ja avalikus sektoris.

 

Schneider Electric Eesti AS kogemuslugu
Esineja: Signe Saks, Schneider Electric Skandinaavia personalipartner

Schneider Electric korporatsioon tegutseb 100+ riigis  ning pakub tööd üle 137,000 töötajale. Pakume elektrienergia ja automaatika digilahendusi efektiivsuse ja jätkusuutlikkuse saavutamiseks.

Signel on üle 20 aasta töökogemust personalivaldkonnas: kõigepealt PepsiCo Eesti Baltikumi personalijuhina, seejärel Organisatsiooni Arendamise (OMD) valdkonna juhina PepsiCo Kesk-Euroopa divisjonis ning  lõpuks Talendijuhtimise ning Arendustegevuse juhina Kesk-Euroopa ning Suur-Balkani regioonis. Alates 2019. aastast on Signe töötanud Schneider Electric Baltikumi personalijuhina ning hetkel on ta Schneider Electric Skandinaavia ja Baltikumi regiooni Digitaalse Energia valdkonna personalipartner (ca 1200 töötajat). aastast 2016 on ta ka sertifitseeritud Hogan’i konsultant.

 

Haridus- ja Noorteameti (HARNO) kogemuslugu
Esineja: Ülle Velt, Haridus- ja Noorteameti personalijuht

Ülle on pikaajalise kogemusega personalijuht, kes on töötanud peamiselt erasektoris, viimase 2 a Haridus- ja Noorteametis. Töö on pakkunud talle erinevaid  võimalusi ja väljakutseid  eri organisatsioonides juhtide ja spetsialistide värbamise ja valikuprotsessi panustamisel, samuti  nende protsesside arendamisel. Lisaks põhitööle on Ülle  koolitaja ja konsultant, kes on lugenud personalijuhtimise valdkonna loenguid nii Audentese Ülikoolis ja Mainori kõrgkoolis ning töötanud lepingulise koolitajana-konsultandina koolitusfirmades SELF II, Reiting PR ja Juunika Koolitus.

 

Kuula dr Robert Hogani, PhD mõtteid tööalasest isiksusest SIIT

 

KOHTUMISENI!

Soovid osaleda?

Saada meile oma andmed registreerumiseks ning saadame teile e-mailile vajadusel lisainfot sündmuse kohta.

Aeg19. aprill 2023 @ 09:30
KohtHotell Palace Tallinn (Mühlbergi seminariruum), Vabaduse väljak 3, Tallinn
Ava kaardil
Jaga postitust
Huvitavat lugemist

Soovime saadetavates e-kirjades sinuga peamiselt jagada valdkonnaalaseid uudiseid ning mõtteid ja tähelepanekuid juhtimisest.