Seminar: Kuidas kasutada Usalduse Töötoa Meetodit koos Hogani testidega juhtide arendamisel? I Esineb juhtide coach Veiko Valkiainen
Kõige olulisem tunnus, mis iseloomustab edukaid meeskondi, on kõrge omavaheline usaldustase. Head omavahelised isiklikud suhted ei tähenda aga veel kõrget usaldustaset. Kuidas siis selleni jõuda?
Tasuta hommikukohvi seminar
KUIDAS KASUTADA USALDUSE TÖÖTOA MEETODIT KOOS HOGANI ISIKSUSE TESTIDEGA JUHTIDE ARENDAMISEL?
AEG: 14.12 (neljapäev) kell 9.30-11.30
KOHT: Workland´i seminariruum, Tallinn, Maakri tn 19/2 (2. korrusel, sisenemiseks lasta kella), restoran Pärise vastas
SEMINARI AJAKAVA: Kogunemine alates 9.15, ettekanded algavad 9.30 ja orienteeruv lõpp 11.30.
LISAINFO: Üritus on tasuta, kuid osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine.
Ühest organisatsioonist on oodatud kuni 2-3 osalejat. Külalisetele pakutakse kohvi & suupisteid.
SEMINARI TEEMAD
Kõige olulisem tunnus, mis iseloomustab edukaid meeskondi, on kõrge omavaheline usaldustase. Head omavahelised isiklikud suhted ei tähenda aga veel kõrget usaldustaset. Kuidas siis selleni jõuda?
Kõik algab igast meeskonnaliikmest
Hogani hindamistööriistad aitavad meeskonnaliikmetel endast põhjalikumalt aru saada ja mõista käitumise tagamaid: Kes ma olen? Mis on tugevused, millele ma elus ja tööl toetun? Mida ma toon meeskonda? Mis takistab mul eesmärke saavutamast? Kuidas ma teistele mõjun? Teeme kiire ülevaate, mida uut ja kasulikku on Hogani hindamistööriistad toonud juhtide ja meeskondade arendusse.
Kuidas meeskond mind tajub ehk milline on mu reputatsioon?
Meeskonnaliikmete tumedad küljed kui väljakutse kogu meeskonnale
Miks on mõne tiimiliikmega koostöö hea ja seda nii headel kui halbadel aegadel, aga teistega läheb see pahatihti lappama? Kuidas teha koostööd meeskonnakaaslastega, kelle käitumises on üks-kaks asja, mis pingeid tekitavad ja häirivad? Räägime lähemalt isiksuse tumedate külgedest juhtide ja meeskondade arendamise kontekstis. Arutame ka:
- Miks on mõnel kolleegil keeruline anda uuele tulijale meeskonnas usalduskrediiti?
- Kuidas on võimalik, et kogemustega spetsialist ei ole meeskonnas mõjus?
- Miks meie ettevõtte superstaar kipub kaaslastega võistlema, kui peaks tegema hoopis koostööd?
- Miks on mõnikord meie säravad tegijad oma halvimatel päevadel hoopis arrogantsed ega taha vigu tunnistada?
- Kust on pärit kalduvus inimestega manipuleerida ja oskus teisi ümber sõrme keerata?
- Kuidas on seotud meeskonna halvad otsused, usaldamatus ja madal efektiivsus liikmete karakteri tumedate joontega?
Kas oleme valmis meeskonnas oma tumedatest külgedest rääkima? Kas mõnes töösituatsioonis on see hoopis ressurss? Kus võiksid nende külgedega kaasneda meeskonna jaoks olulised riskid?
Usalduse töötuba kui juhtide ja meeskondade arendamise tööriist
Usalduse töötuba keskendub meeskonnasisese usaldustaseme kasvatamisele, aidates meeskonnaliikmetel üksteist paremini mõista, toetada ja seeläbi ka koostööd tõhustada.
Peamised teemad:
- Iga meeskonnaliikme eneseteadlikkuse suurendamine meeskonnas
- Psühholoogiline turvalisus kui eeltingimus, avatud kuid hooliv suhtlemine, konstruktiivne ja toetav tagasiside
- Praktilised harjutused meeskonnasisese usalduse kasvatamiseks
KEDA OOTAME?
Seminar on mõeldud eelkõige personalijuhtidele, personaliarendusega tegelevatele professionaalidele, tööalasest isiksusepsühholoogiast huvituvatele keskastme- ja tippjuhtidele, et tutvustada Usalduse Töötoa Meetodit ja Hogani isiksuse arendamise tööriistu ning nende võimalikke kasutuspraktikaid meeskondade ja juhtide arendamises.
ESINEJAD
Alo Naelapea, toetan organisatsioone heade juhtide leidmisel
Adera Executive Search juhtivkonsultant, Hogan Assessment Systems´I konsultant, koolitaja
Alo on ca 18 aastat tegelenud juhtide otsingu, hindamise ja karjäärinõustamisega Eestis ja Baltikumis. Ta lõpetas Tallinna Ülikooli psühholoogia eriala ning on olnud seotud personalivalikutega aastast 2004.
Täna on ta konsultatsiooniettevõtte Adera Executive Search´i juhtivkonsultant ja partner.
Aastast 2010 on ta ka Hogan Assessment Systems´i sertifitseeritud konsultant ning viinud läbi tööalase isiksuse hindamisi nii juhtide valikul kui ka erinevate arenguprogrammide raames äri- ja avalikus sektoris. Ta on teinud koostööd selliste ettevõtetega nagu näiteks Maag Grupp, Swedbank, Haridus- ja Noorteamet, Telia, Kaitseministeerium, Eesti Raudtee, Coop Eesti Keskühistu, Äripäev, Inchcape, Levira, Graanul Invest, TV3, Nestle, EASi & Kredexi ühendasutus jt
Veiko Valkiainen, juhtide coach ja arendaja
Juhtimiskoolitaja ja coach, doktorant ja õppejõud, juhtimiskvaliteedi eestkõneleja ja taskuhäälingu „Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis“ eestvedaja
Veiko on üle 20-aastase juhtimise arendamise alase töökogemusega professionaal, kes keskendub oma töös meeskondade tulemuslikkuse kasvatamisele läbi juhi ja tema tiimiliikmete mõtte- ja käitumismustrite muutmise. Muuhulgas peab ta ka juhtimispodcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”, kus ta püüab leida vastust küsimusele: mida tähendab olla edukas juht? Tema vestluskaaslasteks on nii tegevjuhid, juhtimiskoolitajad-konsultandid kui ka tippsportlased.
Hariduselt on Veiko psühholoog, arendanud ennast gestaltterapeudi õppes (Gestalt Institute of Scandinavia, Taani) ning viimati ka coach’i väljaõppes (Erickson Coaching International, New York.) Hetkel on ta doktorant Tatu Ülikooli juhtimise õppetoolis ja uurib isejuhtivaid meeskondi ning organisatsioone. Ta on viinud aastate jooksul läbi hulga juhtimisalaseid koolitusi, seminare ja esitlusi, kus on osalenud sadu juhte. Tal on mitmekülgne töökogemus erinevatest ettevõtetest, sh Eesti Energia AS, Rahandusministeerium, Elion Ettevõtted AS (tänane Telia), Eesti Pank, BCS Itera AS, Olympic Entertainment Group AS, MYJAR IT OÜ.
KOHTUMISENI!
Soovid osaleda?
Saada meile oma andmed registreerumiseks ning saadame teile e-mailile vajadusel lisainfot sündmuse kohta.