Sündmused

Seminar: Juhi karakteri tumedad küljed & destruktiivne isiksus | Esineb kliiniline psühholoog

Miks on mõnikord enesekindlad juhid oma halvimatel päevadel arrogantsed ega taha vigu tunnistada? Kust on pärit manipulatiivsus ning kas töötaja perfektsionism on tööandja jaoks väärtus või risk?

Roseni torn, Mere pst 6 (5. korrus), Tallinn 14. juuni 2023
Dark side

Tasuta hommikukohvi seminar

 

“JUHI KARAKTERI TUMEDAD KÜLJED JA DESTRUKTIIVNE ISIKSUS: Uued suunad & tööriistad juhtide valikul ja arenduses”

 

Miks on mõnikord enesekindlad ja tugevad juhid oma halvimatel päevadel arrogantsed ega taha vigu tunnistada? Kust on pärit manipulatiivsus ning kas töötaja perfektsionism tema töös on tööandja jaoks väärtus või risk? Miks on karismaatilised natuurid sageli keerulised isiksused? Kuidas võidelda iseendas liigse paranoilisusega ning mõista, et iga kriitika pole veel rünnak? Miks meid võlub pahelisuse lähisuhetes ja poliitikas? Fookuses on inimhinge varjatud pool.

 

AEG: 14.06 (kolmapäev) kell 9.30-11.30

KOHT: Roseni torn, Tallinn (liftiga 5. korrusele), Mere pst 6
SEMINARI AJAKAVA: Kogunemine alates 9.15, ettekanded algavad 9.30 ja orienteeruv lõpp 11.30.
LISAINFO: Üritus on tasuta,
kuid osalemiseks on vajalik eelnev registreerumine.
Ühest organisatsioonist on oodatud kuni 2-3 osalejat. Külalisetele pakutakse kohvi & suupisteid.

 

KEDA OOTAME?

Seminar on mõeldud eelkõige personalijuhtidele, personalivaliku ja arendusega tegelevatele professionaalidele, tööalasest isiksusepsühholoogiast huvituvatele keskastme- ja tippjuhtidele, et tutvustada Hogan´i isiksuse tumeda poole hindamise tööriistu ja senist kasutuspaktikat Eestis. Hommikuseminaril esineb ka kliiniline psühholoog-psühhoterapeut ja isiksusehäirete spetsialist Piret Annus-Reinberg.

 

Mõned põnevad teemad, mida puudutame:

 • Mis on isikuse tume pool (dark side) ning kuidas see on seotud juhi tulemuslikkuse, probleemidega tööl ja suhetes laiemalt? Seosed Tumeda Triaadi käsitlusega? Olulisemad leiud globaalsetest tumeda poole uurimustest. Mis on karisma klaster? Kes on “tubli parteisõdur”? Milles väljendub “tubli tütarlapse sündroom”?
 • Milliseid tumeda poole omadusi mõõdab Hogan Development Survey (HDS) isiksuse hindamise tööriist? Kuidas kasutada seda infot personalivalikutes ja arenduses? Tumedate joonte mõju organisatsioonile esmatasandi-, keskastme- ja tippjuhi rollis
 • Kas ja kuidas võiksid juhtide ja töötajate tumeda poole jooned olla seotud töökiusu ja meeskonna juhtimise efektiivsusega? Miks mitmed destruktiivsed käitumismustrid jäävad vahetutele juhtidele märkamatuks, ent võivad olla frustreerivad just alluvate jaoks?
 • Kust võiksid tumeda poole jooned meis olla pärit?
  Vaatleme lähemalt perfektsionismi ja nartsissismi võimalikke tekkepõhjuseid.
 • Mõned põnevad infokillud esimese 500 Eesti juhi Hogan Development Survey profiilidest
  Kui sarnased/erinevad on Eesti tulemused võrreldes Soome ja Rootsi juhtidega?
 • Millal muutuvad ebaproduktiivsed isiksuseomadused isiksusehäireks?
  Millal muutub “raske iseloom” häireks? Vaatleme lähemalt piirialast (borderline) ja nartsissistlikku isiksusehäiret.

KORRALDAJA: Adera Executive Search  www.aderaexecutive.com, www.hoganassessments.com

 

ESINEJAD


Alo Naelapea;
Adera Executive Search OÜ juhtivkonsultant, Hogan Assessments Systems´i sertifitseeritud konsultant aastast 2009

Alo on ca 18 aastat tegelenud juhtide otsingu, hindamise ja karjäärinõustamisega Eestis ja Baltikumis. Ta lõpetas Tallinna Ülikooli psühholoogiaeriala ning on olnud seotud personalivalikutega aastast 2004.
Täna on ta konsultatsiooniettevõtte Adera Executive Search´I juhtivkonsultant ja partner.
Aastast 2010 on ta ka Hogan Assessment Systems´i sertifitseeritud konsultant ning viinud läbi tööalase isiksuse hindamisi nii juhtide valikul kui ka erinevate arenguprogrammide raames äri- ja avalikus sektoris.

 

Piret Annus-Reinberg, kliiniline psühholoog-psühhoterapeut

Piret on omandanud MA psühholoogias Tartu Ülikoolis, spetsialiseerudes kliinilisele psühholoogiale ja on lisaks lõpetanud Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni kognitiiv-käitumisteraapia superviseeritud põhiväljaõppe. Piret töötab alates 2011. aastast erapraksises individuaalterapeudina ja psühhiaatriakliinikus kliinilise psühholoogina nii täiskasvanute kui noorukitega ja erinevate häiretega, peamiselt ärevus-, meeleolu- ja isiksushäiretega. Töötades kliinilises valdkonnas viib ta läbi isiksuse uuringuid ja isiksuse hindamisi diferentsiaaldiagnostilisel eesmärgil ning viib läbi psühholoogiaalaseid töötubasid ja koolitusi. Piret on Eesti Kliiniliste Psühholoogide Seltsi, Eesti Kliiniliste Psühholoogide Kutseliidu ning Eesti Kognitiivse ja Käitumisteraapia Assotsiatsiooni liige.

 

 

HOGAN´I HINDAMISSÜSTEEM

Hogan Assessment Systems on juhtiv tööalase isiksuse hindamise standard maailmas, mille tööriistu kasutab üle 75% Fortune 500 nimekirja kuuluvatest ettevõtetest. Hogan´i isiksusetestidega on tänaseks tehtud töötavate täiskasvanutega üle 11 miljoni hindamise. Eestis on need kasutusel ennekõike personalivalikutes ja arenduses aastast 2009.

 

 

 

KOHTUMISENI!

Soovid osaleda?

Saada meile oma andmed registreerumiseks ning saadame teile e-mailile vajadusel lisainfot sündmuse kohta.

Aeg14. juuni 2023 @ 09:30
KohtRoseni torn, Mere pst 6 (liftiga 5. korrusele), Tallinn
Ava kaardil
Jaga postitust
Huvitavat lugemist

Soovime saadetavates e-kirjades sinuga peamiselt jagada valdkonnaalaseid uudiseid ning mõtteid ja tähelepanekuid juhtimisest.