Meie artiklid

Kasulikku lugemist juhtimisteemadel

Värsked valdkonna uudised, arvamuslood, tähelepanekud ja nõuanded.

Otsi
Kategooriad
Kategooria
  • Vaata kõiki
  • Blogi
  • FOOKUSes
  • Uudis

Strateegiline mõtlemine: Mis see on? Kuidas seda kandidaadis hinnata? Kuidas innustada tulevikujuhte strateegiliselt mõtlema?

Oskus strateegiliselt mõelda on võimas tööriist nii olulise kaaluga otsuste langetamisel, probleemilahendusel, innovatsioonitegevuses jm. Mida peetakse silmas, kui räägitakse strateegilisest mõtlemisest?

Suured Teemad juhi laual aastal 2023: kokkuvõte juhtidega peetud vestlustest

Mis on teemad, millele juhid ja HR aastal 2023 oma tähelepanu pööravad? Teen lühikese ülevaate detsembri viimastel nädalatel tippjuhtide, HR juhtide ja ka ettevõtjatega peetud vestlustest.

Mida mõtles Salesforce´i asutaja, kui ta rääkis nn alustaja mõttelaadist (jaapani k shoshin)?

Kuulasin hiljuti Yahoo Finance´is intervjuud Salesforce´i kaasasutaja Marc Benioff´iga. Ta rõhutas, kui oluline on ettevõtluses ja juhtimises hoida nö alustaja mõtteviisi.

Isiksusejooned organiseeritud kuritegelikes gruppides: ühe huvitava uurimuse tulemused

Sattusin hiljuti lugema Aarhusi ülikooli teadlaste poolt läbiviidud uurimust, mis keskendus organiseeritud kuritegelike gruppide liikmete isiksuseomadustele Taanis.

Spetsialistist meeskonnajuhiks vol2: 11 väljakutset, millega värske juht seisab silmitsi

Spetsialisti jaoks saabub tööalases elus põnev hetk siis, kui talle tehakse ettepanek asuda meeskonnajuhi positsioonile. Üldjuhul on tal varasemast mingit laadi töötajate töövoo juhtimise või nende juhendamise kogemus, tahet end juhina proovile panna ning olemas juhtkonnapoolne veendumus, et ülejäänud teda juhina aktsepteerivad.

Testitulemuste tagasiside juhile: millised on riskid, kui su lemmikfookuseks on töö inimestega?

Kas olukorras, kus juht on loomupäraselt kõrge empaatiavõimega ning ta fookuses on peamiselt töötaja, head suhted meeskonnas ja hea tööatmosfäär, võivad kaasneda ka mingid varjatud riskid?

Mida näitavad ettevõtjatega tehtud isiksusetestid (uued leiud)?

Paar aastat tagasi tegime kokkuvõtte empiirilisest uurimusest, kus olid fookuses palgaliste tippjuhtide ja ettevõtjate erinevused nende isiksuseprofiilides.

Apple´i paradoks: kuidas suudavad keerulised isiksused luua suurepäraseid ettevõtteid?

USA tehnoloogiahiid Apple jõudis neljapäeval, 2. augustil 2018. aastal pärast hoogsat tõususeeriat viimaks ajaloolise triljoni dollari suuruse turuväärtuseni,“ kirjutab Äripäev.

Huvitavat lugemist

Soovime saadetavates e-kirjades sinuga peamiselt jagada valdkonnaalaseid uudiseid ning mõtteid ja tähelepanekuid juhtimisest.